facebook.com

Terapia poprzez górskie wędrówki

Udostępnij

Z dużym, kilkumiesięcznym opóźnieniem przekazuję relację z jednodniowej, górskiej wycieczki z Przyjaciółmi w Karkonoszach, w połowie czerwca tego roku.  

Osoby, które od kilkudziesięciu lat wspólnie wędrują po górach, wiedzą i czują jak wielką rolę odgrywa kontakt z górami, zwłaszcza po życiowych traumach. A śmierć dziecka to niewyobrażalna tragedia. Góry dają chociaż odrobinę zapomnienia.

Pierwotnie planowaliśmy pojechać z Jeleniej Góry do Karpacza, a potem wyciągiem krzesełkowym na Kopę pod Śnieżką, aby dalej pójść czerwonym szlakiem do Przełeczy Karkonowskiej i Schroniska Odrodzenie.

Dla mnie miała to być również wędrówka sentymentalna, bo w Odrodzeniu nie byłam od ponad 30 lat.

Jednak tego, czerwcowego dnia panował niemiłosierny, z nieba lał się żar, upał. Wędrówka otwartym szlakiem karkonowskim mogłaby okazać się zbyt trudna, mimo nawet zabezpieczeń przeciwsłonecznych.

Zdecydowaliśmy zatem ruszyć od Przesieki niebieskim szlakiem. Droga co prawda afaltowa, jednak głównie lasem i czasmi mogliśmy schować się w cieniu drzew. A i słońce okazało się łaskawsze i częściej chowało się za chmury. 

Widoki z przełęczy dokumentują zdjęcia.

Barbara Stefankowska-Fułek
7 grudnia 2021
#aktualności

głowne zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Fundacja Z Tobą, Bez Ciebie   05-270 Marki, Ul. Chocimska 15 607 111 467 ztoba.bezciebie@gmail.com

Photo by Joshua Earle on Unsplash

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa